İstanbul’un hem  Avrupa hem de Asya yakasından çelik halat hurda alımı yapmaktayız . Çelik halat hurdalarını adresinizden alımını yaparak hizmet vermekteyiz.

Hurdanızı Satmak İçin Hemen Arayabilirsiniz : 0533 256 9593

Hurda Çelik Halat Alımı

 

HALAT HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

Halat en az 4 mm çapında çok sayıda bükümün birlikte sarılmasından oluşmuş kalın iptir. Halat, insanların denize açılmalarından beri denizcilerin ana malzemelerinden  biri olmuştur. Gerek yelkenleri germede, gerekse demirlemede esas malzemeydi.Halat insanoğlunun ilk buluşlarından birisidir ve çağlar boyunca pek az değişikliğe uğramıştır..Buna karşılık halat yapımında kullanılan malzemede büyük değişimler meydana gelmiştir. Günümüzde kullanılan halatların yüzde 90’ında yapay lif kullanılmaktadır. Biz burada daha çok çelik halat üzerinde duracağız. Çelik halatlar çok yüksek ağırlıklara dayanıklıdır. Bu ağırlıklara dayanıklı olabilmesi için çeşitli örme tekniğinden yararlanılır.Çelik halatlar köprülerde, stadyumlarda, asansörlerde, inşaatlarda, petrol sondaj kuyularında vb. birçok alanda kullanılabilmektedir. Halatların kopma yükü, ezilme ve çarpmalara karşı direnci, esnekliği tellerin gücüne bağlı olarak değişmektedir.

ÇELİK HALAT ÖZLERİ

Çelik halatın oluşumunda kullanılan özler üç ana grupta toplanır. Bunları şöyle açıklayabiliriz:

a) Lif Öz: Esnekliğin ön planda olduğu durumlarda tercih edilir.

b) Bağımsız Çelik Halat özü: Yüksek güç gerektiren kalın halat gurubunda tercih edilir.

c) Çelik Tel Grubu: Germe işleminin olduğu ve daha ince halat grubunda tercih sebebidir.

 

Sizin de  hurda çelik halat malzemeniz var ise bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat konusunda sizlere yardımcı olabiliriz ve bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Hemen Arayın

Telefon : 0533 256 95 93

 

Benzer Yazılar