İstanbul ve çevre illerde toptan hurda bilgisayar alımı yapıyoruz. Ayrıca printer, fotokopi makinası da satın alımını yaptığımız elektronik ürünler arasında. Sizde hurda bilgisayar alan firma arıyorsanız çekinmeden iletişim kurabilirsiniz.

Hudanızı Satmak İçin Hemen Arayabilirsiniz : 0533 256 9593

Bilgisayar Hurdası

Hurda bilgisayar kasası, ekran (monitör), yazıcılarınızı (printer) satın alarak paraya çeviriyor, onları geri dönüşüme kazandırıyoruz.

En çok toptan bilgisayar hurdası aldığımız yerler Mecidiyeköy, Yenibosna, Güneşli, Halkalı, Esentepe, Gayrettepe, Şişli, Zincirlikuyu, Levent, Maslak, Gebze, Çerkezköy, Çorlu, Beşiktaş bölgelerini sayabiliriz.

Bilgisayar Hurdası Alımı

Bilgisayar, kendisine verilen bilgileri saklayan, üzerinde işlemler yapan, sakladığı bilgilere hızlı erişimi ve çıktı almamızı sağlayan elektronik birimlere denir. Bilgisayar 5 temel birimden oluşmaktadır. Bunlar; Aritmetik ve mantık birimi, bellek birimi, giriş birimi, çıkış birimi ve kontrol birimidir. Hem  Bilgisayarı oluşturan donanımlar sayesinde kullanabiliyoruz, hem de yazılım sayesinde bilgisiyar üzerinden çeşitli işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla günümüzde bilgisayarın kullanılmadığı yer yok denecek kadar azdır.

Tarihin en eski bilgisayarı ENİAC ( Elektrik Numrical İntegrator) varlğını ABD ve SSCB devletlerinin  2. Dünya Savaşına borçludur. ABD’nin ENİAC adlı ilk bilgisayarı yapmasının nedeni düşmanın şifreli haberleşmesini çözmek amacıyla karar vermiştir. Eniac 1945’te çalışır hale gelişmiştir. İlk bilgisayar 30 metre uzunluğunda, 3 metre boyunda ve 30 ton ağırlığındadır. İlk başlarda sadece askeri amaçla kullanılan bilgisayar daha sonra bütün alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Bilgisayarlar önceden pek fazla insanların hayatında olmazken zamanla gelişen teknolojiler sayesinde insanların hayatına girdiğini görebilmekteyiz. Bilgisayarların özellikleri artıkça kullanıcı sayıları da artması kaçınılmaz olmuştur. Ancak bilgisayarın çok kullanımı hem makineye hem de insan sağlığına zara veriyor. Bilgisayarın aşırı kullanımı, bakımsızlık, çok fazla dosya, program v.s yükleme , uzun süre şarj da kalması, donanımın zamanla deforme olması, zararlı yazılımların bulaşması sonucu bilgisayarların ömrünü azaltıyor. Böylelikle çalışmayacak hale gelen bilgisasayarların sayısının da arttığını görebilmekteyiz. Hurdanızın değeri için bizleri arayıp fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Evinizde, işyerinizde çalışmayan, eski, hurda bilgisayar ve bilgisayar parçalarını iletişim numaramızı arayarak gelir elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar