İstanbul’un özellikle avrupa yakasında hurda demir alımı yapıyoruz. Hurdalarınız ister yerinden sökülmüş ister sökülecek demir olsun paraya dönüştürüyoruz. Sökülecek demirler yapılması gereken işçiliğe göre hurda demir fiyatınızdan düşülerek yerinizde satın alınır. Hurda demirlerin nakliye bedeli de tarafımızca karşılanmaktadır. Hurda demir kesme işlemlerinde profesyonel ekipmanlar kullanılmaktadır.

Hurda Demir Fiyatları Hakkında Bilgiler

Hurda karşılığı bina yıkımı yapılarak yıkım sonrasında çıkan hurda nakde dönüştürülmektedir. Hurda demir fiyatlarını incelediğimizde 2016 yılını baz aldığımızda satmanız için son derece uygun bir konumda olduğunu görüyoruz. Bu fiyatları daha önce mayıs ayı başlarında yakaladığını biliyoruz. Hurda demiri eriterek yeni demir imalatı yapan ana fabrikaların alım fiyatı  6 Aralık 2016 Fiyatı şu şekilde ;

DKP 0,70 TL/KG
EXKTRA 0,68 TL/KG
1. GRUP 0,52 TL/KG
TOPLAMA 0,63 TL/KG
TENEKE 0,40 TL/KG
TALAŞ 0,48 TL/KG
PİK TALAŞI 0,36 TL/KG

Yukarıda altını çizerek belirttiğimiz gibi bu fiyatlar imalat yapan ayda en az 250 500 ton civarında alım yapan fabrikaların fiyatlarıdır. Bu fiyatları baz aldığımızda piyasada oluşacak güncel fiyatların 0,45 – 0,55 TL/KG civarında oluşacağını tahmin ediyoruz.

Fiyatı etkileyen ana etmenler şunlar ;

1- Demirinizin Çeşidi

2- Elinizdeki Miktar (Ne kadar çok demiriniz varsa o kadar yüksek fiyat alırsınız)

3- Hurdaların bulunduğu konum.

4- İşçilik gerektirip gerektirmediği

5- Hurda demir alan fabrikaların alım fiyatları

6- Döviz Fiyatları

5- Sektördeki hareketlilik

sayılabilir.

En Yüksek Fiyattan Nasıl Satarım

Bunun en iyi cevabı düzgün tartım yapan bir hurdacıya satarak olacaktır. Yüksek fiyattan anlaşsanız dahi 10 ton demirinizin 8 ton gelmesi sizi zarar uğratacaktır.

Bunu nasıl engelleyebilirsiniz ?

Bunun en güzel cevabı da ; yukarıda belirttiğimiz fabrikaların fiyatlarını yada daha üstünü verenlerden uzak durarak başlamanızdır.

DKP

Kalın imalat makina artığı dkp hurdalarınızı satın alıyor anında paraya dönüştürüyoruz.

Hurda Demir Talaşı

Yine imalat yapan fabrika, imalathane, atölye gibi yerlerde çıkan talaş şeklinde hurda demir talaşlarınızı yerinden alarak onları geri dönüşüme kazandırıyoruz.

Hurda İnşaat Demiri

Bina, fabrika, depo, antrepo, otel ve benzeri yapıların yıkımı sonrasında çıkan hurda demirleriniz yerinde satın alınarak tekrar kullanılmasına katkı sağlar. Ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır.

Demir Sac

Demir sac hurdası geri dönüşüme kazandırdığımız demir çeşitleri arasında yer almaktadır.

Demir Profil

Demir profil hurdası büyük kantarlarımızda tartılarak günün güncel fiyatları üzerinden satın alınarak, belli tonlara erişinceye kadar biriktirilir. Genellikle ay sonlarında imalat yapan büyük fabrikalara teslim edilir.

Demir Boru

Her çeşit ölçüde demir boru hurdası alımı yapmaktayız. İstanbul’da en iyi fiyatı verebilecek yerlerden biri olduğumuzu söyleyebiliriz. Kimi zaman ikinci el demir boru satımı da yapmaktayız.

Diğer Alımını yaptığımız demir ihtiva eden hurda çeşitleri ;

Çelik Boru, Petek Radyatör, İnşaat İskelesi, Pik Talaşı, Teneke, Demir Merdiven, Asansör Hurdası. Makina Hurdası, Hurda Yangın Merdiveni, Demir Kapılar, Parmaklık Korkuluk, Çelik Çatı, Fabrika Sökümü ve diğer demir mamülleridir.

Benzer Yazılar