Firmamız hurda sarı (pirinç) metallerinizi en iyi fiyatlarla satın alarak sarı metallerinizi geri dönüşüme kazandırmaktadır. Satın aldığımız diğer demir ürünler ile hurda çeşitlerimizi sitemizde inceleyebilirsiniz.

Hurda Sarı İçin En İyi Fiyatı Nasıl Alabilirsiniz ?

Önce hurdanızın yakından ve miktarını anlayabileceğimiz şekilde uzaktan fotoğrafını 0533 256 9593 numaralı whatsapp numaramıza gönderin biz 15 dk içerisinde inceleyip geri dönüş yaparak fiyatımızı veriyoruz.

Biliyorsanız hurdanızın net miktarını ve bulunduğu yeri de belirtmeyi unutmayınız.

Metal Sarı Pirinç Neden Bu Kadar Değerli ?

Hurda Sarı (Pirinç) Alan Firmalar
Hurda Sarı (Pirinç) Alan Firmalar

Sarı’nın en önemli özelliği dövülebilir ve işlenebilir olmasıdır. İhtiyaca göre sarı metaller sertleştirilip, yumuşatılabilmektedirler. Piyasa da pirinç olarak da anılmaktadırlar. Sarının sert yada yumuşak olması pirincin içine katılan bakırın ve çinkonun yüzdelik oranları ile ilgilidir. Sarı dediğimiz metal bakırın çinko alaşımlı halidir. Çinko oranı yükseldiğinde sertleşir. Dövülmesi ve işlenmesi zorlaşır. Bakırın ağırlıkta olması halinde ise daha yumuşaktır. Dövülmesi, şekil verilmesi çok daha kolay olur. Zaman zaman kalay, kurşun ve nikel alışımları da olabilmektedir. % 54 veya daha az bakır bulunan sarılar serttir, ancak % 63 ve daha fazla bakır bulunan sarılar rahatlıkla imalatta kullanılarak işlenebilmektedir.

Sarı (Pirinç)’nın Kullanıldığı İmalat Alanları

En çok kullanıldığı alanlar musluk armatür imalatı, elektrik ve elektronik sanayiinde, süs ve oyuncak imalatı, saatin küçük parçalarının imalatı, dil imalatı, ısıtma soğutma su pompa boruları, silah imalat fabrikalarında, demir döküm sanayi, benzin depoları, oto radyatörlerin imalatında ve reflökterlerde fazlaca kullanılmaktadır.

Hurda Sarı Çeşitlerini aşağıdaki şekilde listeleyebiliriz.

Araiş Ms-70
Araiş Ms-64
Fermuar Pirinç Talaşı (İmalat Artığı)
Çubuk Ucu Parça
Çubuk Talaşı Ms-58
Kırkambar Sarı
Radyatör
Su Saati Hurdası

Pirinç Çubuk Yuvarlak, Pirinç Levha, Rulo Bant, Kaynak Teli, Sarı Lama, Profil, Boru ve şerit şeklinde bulunurlar.

Aldığımız Diğer Önemli Hurda Çeşitlerimiz ;

Hurda Demir, Hurda Alüminyum, Hurda Bakır

Hizmet verdiğimiz bazı önemli semtler :

Maslak Hurdacı  İkitelli Hurdacı, Halkalı Hurdacı, Arnavutköy Hurdacı, Esenyurt Hurdacı Beylikdüzü Hadımköy Avcılar Başakşehir Kıraç Bayrampaşa

Benzer Yazılar