Hurdanızın Değerini Düşürecek Faktörler

Hurda Fiyat Düşüşü

Bazı faktörler hurdanızın değerini arttırabilir yada düşürebilir. Bu yazımızda bu faktörler üzerinde durmaya çalışacağız.

  • Diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi hurdacılıkta genel kaide ne kadar saf o kadar değerlidir. Örneğin A4 beyaz kağıt değerli bir kağıttır. Ancak klasörlerde, şeffaf dosyalarda yada kartonla karışık durumda ise ayrıştırmak için işçilik gerekeceğinden değeri oldukça düşecektir. 
  • Elinizdeki hurda miktarının az olması. Bu faktör kısaca şu şekilde özetlenebilir. Sizden satın alacak kişi her alışverişinde 100 TL kar hedefliyorsa, az hurdanız için çok düşük fiyat vermesi gerekecek, yüksek tonlarda hurdanız var ise kilogramda 5 kuruş bile kar etse hedeflediği kara ulaşmasına yetecektir.
  • Hurdanın kendi fiziksel ve kimyasal özellikleri kolay dönüştürülebilir yada işlenebilir olması.
  • Bulunduğunuz konum. Nakliye giderleri ticarette fiyata etki eden ana etmenlerden biridir. Hurdanızın bulunduğu konumun satacağınız hurdacıya yakın yada uzak olması fiyatları etkileyebilir. Özellikle şehirler arası alışverişlerde mutlaka etkileyecektir.
  • Hurdanızın ayrıştırılmasının gerekmesi, hurdanın araçlara sığmayacak kadar çok uzun yada yüklenmesi için fazla ağır olması durumlarında kesilmesinin gerekmesi yada yüklemede zorluklar olması durumları da hurda fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.
  • Hurda Fiyatları Piyasada Nasıl Oluşuyor

Yüksek Ton Hurda Fiyatları

Hemen Arayın

Hurda Fiyatı Al

Benzer Yazılar